Zebranie społeczności Klubu Chrzan House

Relacja z zebrania społeczności w Klubie Chrzan House, które odbyło się w dniu 18.10. 2023r.
1. Zajęcia odbywają się, jeśli będą min. 2 osoby.
2. W środy zaplanowane są spacery, o ile dopisze pogoda. Jeśli będzie padało, to mamy do dyspozycji tylko małą salę.
3. Co czwartek, przed zajęciami kulinarnymi, wybrane osoby jadą po produkty potrzebne na kulinaria. Ochotnicy mile widziani.
4. W miarę możliwości nie spóźniamy się na zajęcia kreatywne, grupę wsparcia. Szacunek do uczestników zajęć i prowadzących zajęcia jest tutaj wskazany. Jeśli ktoś się spóźni powyżej 15 min., to nie będzie wprowadzony w tematykę zajęć.
5. Prosimy o czytanie planów wycieczek i grafików. Plany wycieczek i grafiki są odpowiednio wcześniej na Facebooku, na stronie www.klub123gdynia.pl, na tablicy ogłoszeń, wydrukowane są informacje na kartkach (kartki w kuchni na parapecie). Prosimy o nie spóźnianie się na wycieczki. Jeśli ktoś chce dojechać samodzielnie, to trzeba o tym powiadomić.
6. Na wycieczki jedziemy zaopatrzeni w prowiant- picie, jedzenie. Warto mieć przy sobie drobne pieniądze np. na toaletę czy kawę z automatu. Powrót z wycieczki samodzielny. Samodzielność w Klubie to podstawa.
7. Udział w wycieczce trzeba potwierdzić. Zainwestowane pieniądze nie zawsze udaje się odzyskać.
8. Zajęcia w klubie odbywają się od 9:30 do 16:45.
9. Sprzątamy po sobie! Sprzątamy po psie! Upominamy tych, co porzucają kubki, talerze, sztućce gdzie popadnie. W klubie jest zmywarka. Jeśli zmywarka jest w trakcie pracy, to naczynia myjemy i układamy w suszarce nad zlewem. Zmywarkę można spokojnie rozpakować i ułożyć naczynia w szafie
10. Myjemy ręce jak najczęściej! Po przyjściu do klubu, po toalecie, przed jedzeniem, przed gotowaniem.
11. Od wtorku 24.10 ruszają cotygodniowe zajęcia sportowe w Przystani Chylońska 237. Zaczynamy od godz. 16:00- kończymy 17:50. Są szatnie i odpowiedni sprzęt. Spotykamy się na miejscu.
12. Na zajęcia z gotowania obowiązują zapisy do środy. Obowiązuje równy podział obowiązków.
13. We wtorki ruszają warsztaty ze sprzątania. M. in. ułożymy plan systematycznego sprzątania kuchni, łazienki, garderoby, nauczymy się składać ubrania, porządkowania szaf, prasowania. Nauczymy się mieszać składniki, aby uzyskać tanie i skuteczne środki czystości.
14. W piątki ruszają nowe zajęcia- KSIĄZKI, KTÓRE UCZĄ. Książek nie trzeba czytać, ale wskazane są dyskusje i wymiana myśli 
15. 27 października żegnamy lato w naszym terapeutycznym ogrodzie. Szczegóły na plakacie.
16. Społeczność postanowiła, że na Andrzejki robimy dyskotekę, a na Mikołajki prezenty. Szczegóły na plakatach.
Zebranie klubowej społeczności odbywa się każdy wtorek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.