Sprawozdanie z zebrania społeczności klubowej

15.02.2024 Zebranie społeczności

Obecni: p.p. Angelika, Daniel, Dorota, Ania, Łukasz, Kamil, Krysia, Grzegorz, Roland, Ewelina, Jarek

1. Akcja Róża. Udana akcja!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Szczególne podziękowanie dla p. Kuby- za udział (p. Kuba po południu pracuje!) oraz za pomysł wspólnego spotkania po skończonej akcji (wtajemniczeni J wiedzą o co chodzi).

2.  Nowe zasady na zajęciach z gotowania.

Jako, że zajęcia z gotowania to trening ekonomiczny (przemyślane zakupy)                 i praktyczny (nauka krojenia, lepienia, sprzątania) wymagane jest 100% zaangażowanie. Praktycznie na każdych zajęciach był ktoś, kto nie robił nic. TAK, TYLKO ZJADŁ. Trzeba zatem doprecyzować, kto będzie jeździł po zakupy (a nie ciągle p. Łukasz, który także rano pracuje)  oraz to, w jakim stanie klubowicze zostawiają  miejsce pracy po gotowaniu. Zdarza się, że NIE MA KOMU POPSPRZĄTAĆ, ALBO SPRZATAJĄ TE SAME OSOBY. A tak nie może być! Kulinaria to nie restauracja z obsługą.

Nowe zasady:

• Co tydzień będą wyznaczone osoby do zrobienia zakupów.
  • Zgłoszenia i stawka 8 ZŁOTYCH MAX DO ŚRODY (w czwartek RANO robimy zakupy, musimy znać jaki jest budżet)
  • Na kulinaria  max 11 osób (więcej osób to chaos, a nie nauka i przyjemność gotowania)
  • Klubowicze zasugerowali, aby dwom osobom ze stałej grupy zwrócić uwagę, że zbyt słabo się angażują w sprzątanie- zazwyczaj po zjedzeniu uciekają do domu).

3.Wyjście do Ciapkowa ustalone– 23.02.2024, do 11:00 trzeba być w schronisku.

Osoby, które się zgłosiły: p.p. Kamil, Angelika, Jarek, Dorota, Grzegorz, Ewelina, Kuba.

4.  Zmiana terminu nocki na Chrzana 15.03.2024 od godz. 19:00

• Od poniedziałku 19.02 do końca miesiąca  zbieramy po 20 zł. Kupimy za to produkty na kolacje i śniadanie, jakieś przekąski.
  • Kto może, to  przynosi karimatę, matę. 5 sztuk mat będzie dostępne  na Chrzana. Warto pomyśleć o śpiworze, poduszce, kocu.
  • Plan działania-  kolacja, śniadanie ( max .10:00 musimy opuścić Klub), towarzyskie gry i zabawy, filmy, pogaduchy.
  • Klubowicze zdecydowali, że chcą na nocce tylko klubowiczów z Chrzan House
  • Warto przynieść ręcznik, zmianę bielizny, pastę do zębów, inne kosmetyki- w umywalce  też da się umyć! No i kapcie –  dla wygody.

5.  Potańcówka

Klubowicze Chrzan House  złożyli propozycję  o  wyznaczenie czasu na tematyczną potańcówkę. Termin do ustalenia.

6. Wyłudzanie papierosów

Prosimy o nie wyłudzanie papierosów.  Nie wszystkich stać na częstowanie  drogimi papierosami.

7. Przypominajka! Jeśli grupa zdecyduje, że wychodzimy na jedzenie, to tylko idą te osoby, które są w stanie za siebie zapłacić. Zdarza się, ze ktoś wyłoży za kogoś pieniądze, a potem nie ma na jedzenie.

8. Podziękowanie dla p. Rolanda, za to, że towarzyszył p. Angelice na balu. Panu  Danielowi za dużą zmianę oraz p. Ani – wróciła na zajęcia do klubu.

Podziękowania dla wszystkich Klubowiczów- dziękujemy, że jesteście i się wspieracie