Protokół z październikowego spotkania społeczności w Klubie 123

 • Ponowna rozmowa na temat hałasu w klubie. Są momenty, kiedy jest zdecydowanie za głośno. Prośba o pilnowanie się, nie przekrzykiwanie i słuchanie się nawzajem.
 • Przypominamy o tym, żeby zapisywać się na zajęcia, to wpływa na to, że się odbywają oraz ułatwia ich przygotowywanie.
 • Ponownie wraca temat sprzątania w klubie, szczególnie po sobie samych. Dbajmy wspólnie o klubową przestrzeń. Przypominamy, że jest wywieszona lista zadań/rzeczy, o które warto zadbać w klubie, o którą klubowicze prosili.
 • Od przyszłej środy (25.10.) zostają wprowadzone cotygodniowe spotkania społeczności. Społeczność będzie się odbywać
  od 10:00 do 11:00, obecność jest obligatoryjna, tzn. każdy uczestnik, który w tym czasie będzie obecny w klubie, będzie musiał w niej uczestniczyć. W sytuacji, jeśli ktoś nie będzie chciał uczestniczyć w społeczności, będzie musiał opuścić klub. Podobnie będzie w przypadku spóźnień, osoby, które spóźnią się znacząco, nie będą wpuszczane do klubu. Będą mogły wejść dopiero o 11:00 lub po skończonej społeczności.
 • Zauważamy problem z funkcjonowaniem klubowiczów w socjal mediach, na utworzonych grupach pojawia się dużo agresji i wulgaryzmów. Być może będzie zorganizowane oddzielne spotkanie na temat działalności w Internecie.
 • Poruszony został temat grup wsparcia. Padła propozycja dwóch „tematycznych” grup. Klubowicze będą głosowali, jaka tematyka grupy jest im bardziej potrzebna. Pierwsza propozycja- uzależnienia behawioralne, np. internet, zdrapki, zakupy, telefon itp. Druga propozycja- uzależnienie od papierosów (jak poradzić sobie z nałogiem). Listy u p. Kasi.
 • W przyszły piątek (27.10.) odbędzie się zakończenie sezonu w ogrodzie w Bernadowie. Zbiórka o godz. 9:00, na Wzgórzu św. Maksymiliana, jedziemy linią S. W planach: gry integracyjne, spacer leśny, wspólny posiłek – grill (każdy zabiera ze sobą jedzenie samodzielnie).
 • Omówienie najbliższej wycieczki do ZOO (prosimy nastawić się na dużo chodzenia, każdy zabiera prowiant we własnym zakresie, prosimy aby ciepło się ubrać i zabrać legitymacje/zaświadczenia potwierdzające stopień niepełnosprawności).
 • Omówienie nowych zasad czwartkowych zajęć kulinarnych i poniedziałkowych śniadań. Na kulinarne zapisy są do środy, do godz. 11:00 i do środy, do 11:00 trzeba dostarczyć 5 zł. W środę będziemy robić zakupy na czwartek. Na śniadania zapisy są do piątku, w piątki będą robione zakupy na poniedziałek. Klubowicze zadecydowali, że jeśli zostanie jedzenie po zajęciach, będą mogły częstować się osoby, które nie brały udziału, ale będą musiały wykonać jakąś pracę na rzecz klubu (klubowicz musi określić sam, co zrobi).
 • Zgłoszona została prośba o niezaczepianie przechodniów pod klubem w celu „zdobycia” papierosów.
 • Jeśli ktoś jest chory i potrzebuje jakiejś pomocy może w tej sprawie dzwonić do klubowiczów.

Related Images: