Miłość, zrozumienie, nadzieja…

Akcja Róża od św. Walentego 2024 – miłość, zrozumienie, nadzieja i solidarność z osobami doświadczających kryzysów psychicznych ! – podaj dalej

Dzień Dobry,

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek? Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób doświadczających kryzysów psychicznych. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności od osób, które zmagają się z kryzysami psychicznymi okazywanej dla osób, które są w gorszym momencie. Osoby zdrowiejące, podobnie jak wszyscy inni mają prawo do miłości i jej potrzebują, chcą i potrafią obdarzać nią innych.

Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji „Róża od Świętego Walentego”, gdzie osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia.

14 lutego osoby zdrowiejące, uczestnicy grup samopomocowych odwiedzają osoby korzystające ze wsparcia wręczają róże, będące symbolem nadziei na zdrowienie, wprowadzają chwile radości do codziennego życia pacjentów, często osamotnionych, rzadko odwiedzanych przez bliskich.

W jaki sposób można wziąć udział w tym roku w Akcji Róża?

Kartka od św. Walentego – KONKURS

Wykonaj kartkę/laurkę z życzeniami, sentencją wzmacniającą i motywem róży. Skieruj w niej kilka słów wspierających do osoby w kryzysie psychicznym pamiętając, że cenniejsze jest słowo wsparcia, niż wesoły wierszyk miłosny.

Opis i regulamin konkursu dostępny na stronie Centrum Samopomocy w Gdyni.

Do 13 lutego 2024 r. dostarcz do jednego z poniższych punktów:

Klub 123, ul. Warszawska 42, 81 – 309 Gdynia

Klub Chrzan House, ul. Chrzanowskiego 14/2, 81 – 338, Gdynia

Akademia Don Kichota, Al. Niepodległości 829, Sopot

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Marynarzy 4, Sopot

My dołączymy różę i dostarczymy do osób przebywających w szpitalach psychiatrycznych, oddziałach dziennych itp.

Konkurs fotograficzny

Sfotografuj się z kartką z życzeniami i prześlij do 13.02.2024 poprzez Formularz zgłoszeniowy

Zdjęcia umieścimy na fanpagu wydarzenia. Na życzenia i fotografie z największą liczbą polubieni. Czekają nagrody !

Moja historia – Co mi pomogło w zdrowieniu

Zachęcamy do podzielenia się swoją historią “Co mi pomogło w zdrowieniu, moja historia”,
lub napisania opowiadania, które możemy opublikować na stronie www.otwartebramy.org
Napisz może twoja historia kogoś zainspiruje ! Historie przesyłajcie przez Formularz zgłoszeniowy

Film promujący Akcję Róża od Świętego Walentego

Bierzesz udział w akcji? Udokumentuj to!

Zrób film – relację z akcji. Nagraj przygotowania Twojej grupy, jak razem idziecie 14 lutego wręczać róże i kartki, reakcje i przemyślenia… Wszystko co wyda się Wam interesujące.

Na zgłoszenia czekamy do 18 lutego do końca dnia Formularz zgłoszeniowy

Warsztaty “Kartka od św. Walentego”

Okazja do rozmów na temat akcji, przygotowania kartek przy wirtualnej kawie.

1-12 lutego 2024. Info o warsztatach znajdziecie na stronie centrumsamopomocy.pl
Możesz też zrobić warsztaty w swojej organizacji. Nie wiesz jak je zorganizować ?
Napisz: i.karolewska@cs-gdynia.pl

Chcesz włączyć się w akcję zgłoś się do lokalnych koordynatorów:

1. Gdańsk, Sopot Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji – Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych

Patrycja Szczepańska: tel. 729 863 777, e-mail: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl

2. Gdynia: Centrum Samopomocy w Gdyni
Izabela Karolewska: tel. 723 235 024 e-mail: i.karolewska@cs-gdynia.pl

Zapraszamy osoby, organizacje i instytucje działające na terenie innych miejscowości województwa pomorskiego, Polski i świata. Przyłączcie się !

Akcję „Róża od Świętego Walentego” zainicjowało Stowarzyszenie Świętego Walentego, a obecnym kontynuatorem są osoby skupione wokół Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego.
W Gdyni organizację patronuje Centrum Samopomocy w Gdyni wraz z partnerami, w Sopocie i Gdańsku: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji/Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Kontakt:

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego

www.otwartebramy.org

81-835 Sopot, ul. Marynarzy 4, tel. 572-685-422

A już 27 lutego 2024 zapraszamy na podsumowanie Akcji wraz z wręczeniem konkursowych nagród w Konsulacie Kultury w Gdyni.

W jaki sposób można wziąć udział w tym roku w Akcji Róża?

Kartka od św. Walentego – KONKURS

Opis i regulamin konkursu dostępny na stronie Centrum Samopomocy w Gdyni.

Do 13 lutego 2024 r. dostarcz do jednego z poniższych punktów:

Klub 123, ul. Warszawska 42, 81 – 309 Gdynia

Klub Chrzan House, ul. Chrzanowskiego 14/2, 81 – 338, Gdynia

Akademia Don Kichota, Al. Niepodległości 829, Sopot

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Marynarzy 4, Sopot

Konkurs fotograficzny

Moja historia – Co mi pomogło w zdrowieniu

Film promujący Akcję Róża od Świętego Walentego

Bierzesz udział w akcji? Udokumentuj to!

Na zgłoszenia czekamy do 18 lutego do końca dnia Formularz zgłoszeniowy

Warsztaty “Kartka od św. Walentego”

Okazja do rozmów na temat akcji, przygotowania kartek przy wirtualnej kawie.

Napisz: i.karolewska@cs-gdynia.pl

Chcesz włączyć się w akcję zgłoś się do lokalnych koordynatorów:

2. Gdynia: Centrum Samopomocy w Gdyni
Izabela Karolewska: tel. 723 235 024 e-mail: i.karolewska@cs-gdynia.pl