Sprawozdanie ze spotkania społeczności Klubu Chrzan House

Sprawozdanie ze spotkana społeczności Klubu Chrzan House, które odbyło się w dniu 03.01.2024.

Uczestniczyli:  p.p. Krystyna, Angelika, Ewelina, Grzegorz, Przemek, Kuba, Marta, Jarek, Daniel, Agnieszka, Łukasz. Moderatorkami spotkania były : Sabina i Bogusia

 1. Klub 123 organizuje nockę w klubie na Warszawskiej.  Wpisowe 20 zl na domową pizzę. Więcej szczegółów oraz  zapisy w Klubie 123.
 2. Pod koniec marca  wybieramy się do Marszewa. Będą zajęcia w pracowni stolarskiej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
 3. Powitaliśmy nową klubowiczkę, p. Agnieszkę.
 4. Pojawiły się sygnały, że na terenie klubu dokonuje się kradzieży  m.in. herbaty, kostek do zmywarki, cukru a nawet  czerwonych kubków. Klubowicze byli oburzeni, ponieważ niejednokrotnie sami przynoszą herbatę, kawę, cukier i słodycze, po to aby się dzielić ze wspólnotą (do tego jest specjalna szafka w naszej sali ). Zauważyli, że są osoby, które nie przynoszą nic, ale chętnie korzystają nie bacząc na to, że inni ponoszą koszty.
 5. Nie raz poruszany był problem z dzieleniem się słodyczami, chipsami w gronie Klubowiczów.  Niektórzy ochoczo częstują się wspólnym dobrem, ale nie dzielą się z innymi.
 6. Prosimy, aby sprawy formalne  np. bilety, dokumenty, zasiłki i inne załatwiać z doradcami. Każdy z Klubowiczów ma swojego doradcę, który dobrze zna sytuację ekonomiczną danej osoby.
 7. W piątek będziemy „rozbrajać” choinkę i chować ozdoby świąteczne.  Będziemy przenosić kuchenne rzeczy  do rozsuwanej szafy. Szykują się porządki. Prosimy o zaangażowanie.
 8.  Przypominamy o zakazie przyprowadzania zwierząt do klubu. Jedynie w dniu kundelka czy w dniu psa  można przyjść z czworonogiem.
 9.  Wszyscy zauważyli, że nasza klubowiczka na terenie klubu  ostatnio używa mniej przekleństw. Brawo dla pani!
 10.  Tradycyjnie 14 lutego  Akcja Róża. Będziemy robić kartki. W tym roku stawiamy na jakość, nie na ilość, czyli musimy zrobić takie kartki, jakie chcielibyśmy sami dostać. Wkrótce poinformujemy o terminach warsztatów.
 11. Klubowicze podzielili się spostrzeżeniami, że niektórzy wykorzystują  innych i mocno przekraczają granice. Temat został omówiony powierzchownie, jeszcze do niego wrócimy.
 12. Omówiliśmy noworoczne postanowienia i plany. Są optymistyczne.

Related Images: